Tento rok jsme vyřídili již více než 4 600 objednávek. Staň se naším dalším spokojeným zákazníkem ještě dnes.

Kaktusy

 
  • 1 z 2
 
Dostupnost Skladem
439 Kč    
Kategorie Vypěstuj si
Záruka 2 roky
 
  • Popis
 

Sada Grow it jistě potěší každého pěstitele i pěstitelku. Tato krabička obsahuje vše potřebné pro vypěstování vašich vlastních kaktusů. Stačí jen zasadit semínka do přiložených květináčků, zalévat a pečlivě se o ně starat. Pokud se vše zadaří, již brzy můžete ve svém pokoji mít vlastnoručně vypěstované kaktusy. S tímto dárkem jistě potěšíte každého přírodomilce a pěstitele.

Detailní popis:
Semínka obsahují směs těchto druhů kaktusů:

> Carnegia gignates
> Cylindropuntia imbricata
> Ferocactus aconthodes
> Ferocactus wislenzii
> Lemairocereus thurberi
> Opuntis chtototica
> Opuntis phaecantha
> Pachycereus pringlii

Návod na pěstování:
Pokud chcete zasadit kaktusy venku, udělejte to v období od února do července. Doma je můžete zasadit kdykoliv během celého roku. Semena zakryjte slabou vrstvou kompostu a udržujte jej vlhký.
Nejlepších výsledků dosáhnete, když po zasetí zakryjete květináček igelitovým sáčkem a umístite na slunné místo. Vyhněte se plastovým krabičkám do mrazáků, které nepropouští vzduch. V tenčích sáčcích se udrží dostatečná vlhkost a přitom může probíhat výměna vzduchu. Je důležité, aby zakryté osivo nebylo nikdy vystaveno přímému slunečnímu žáru, a v sáčku/krabičce nenarostly teploty tak, že by semínko mohlo uhynout.
Protože se jedná o směs kaktusových semen, různé typy kaktusů budou klíčit v jiném období. Všechny kaktusy klíčí v teplotě asi 21-24°C, ale pro rychlejší klíčení doporučujeme postupně zvyšovat teplotu v období dvou týdnů od 14°C až po 30°C poté, co jste zpozorovali první klíčky kaktusů.
Semena klíčí v ideálních podmínkách asi 2 - 12 týdnů, záleží na odrůdě rostliny.
Detailní návod v krabičce.

Obsah balení:
5x Balíček různých druhů kaktusů

5x Květináč z kokosových vláken
5x Výživové hnojivo
5x Značkovač k rostlinám
1x Návod k použití